Mycie i impregnacja kostki brukowej - BDT Service

przywróć dawny blask kostce brukowej!

Mycie i impregnacja kostki brukowej –
szybko i efektywnie!

Kostka brukowa wymaga odpowiedniego traktowania podczas usuwania zabrudzeń. W BDT Service znamy się na tym doskonale! Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie, dlatego nasze usługi kierujemy do Klientów, którzy chcą cieszyć się wysoką jakością przeprowadzonych prac w rozsądnej cenie!

Specjalistyczny sprzęt
lata doświadczenia
i nasza precyzja
zapewnia sprawne i skuteczne usuwanie zabrudzeń
z różnego rodzaju powierzchni i materiałów.

Kostka brukowa jest mocno użytkowana, jednocześnie nieustannie narażona na zabrudzenia i działanie różnego typu niekorzystnych warunków.

oleje

ślady po oponach

mech/chwasty

słońce, deszcz, silny wiatr

to wszystko sprawia, że nawierzchnia szybko się brudzi. Dlatego tak ważne jest, by dbać o nią regularnie. Systematyczność zabiegów pielęgnacyjnych można uznać za kluczowe. Warto na bieżąco usuwać opadające liście z drzew, piasek czy zabrudzenia, a na wiosnę i jesienią zaleca się dokładne umycie nawierzchni brukowej silnym strumieniem wody. W ten sposób nie tylko uniknie się przebarwień, ale także zwiększy bezpieczeństwo użytkowania .

W zależności od rodzaju zabrudzeń kostkę brukową można myć na różne sposoby. Najlepsze efekty uzyskamy stosując odpowiednią chemię oraz myjkę wysokociśnieniową – najlepiej z podgrzewaniem wody.

W pierwszej kolejności z powierzchni kostki usuwane są większe zanieczyszczenia jak liście, luźny piasek itp.


Następnie nanoszony jest preparat chemiczny w postaci piany który ułatwia pozbycie się zanieczyszczeń ropopochodnych i trudnych do usunięcia oraz niszczącego glony i porosty.


Kolejny etap to mycie przy pomocy silnego strumienia gorącej wody.


Po takich zabiegach warto jest nanieść na powierzchnię kostki preparat impregnujący który dodatkowo zabezpieczy kostkę przed brudzeniem się oraz wnikaniem w głąb zanieczyszczeń np. z olejów samochodowych.


Ostatnim etapem jest uzupełnienie piasku wypłukanego z fug kostki w trakcie mycia.

Raz na
3-4 lata

Systematyczne czyszczenie i pielęgnacja kostki pozwoli utrzymać jej estetyczny wygląd oraz sprawi, że podjazd będzie służył przez długie lata. Warto więc praktykować mycie kostki brukowej przed i po każdym sezonie zimowym. Preparaty impregnujące zalecamy nanosić raz na 3-4 lata.

Dzięki nam Twoja kostka brukowa będzie lśnić jak nowa!