Mycie paneli fotowoltaicznych - BDT Service

Produkuj więcej prądu,

Dzięki czystym panelom fotowoltaicznym!

Utrzymywanie paneli słonecznych w czystości jest istotne i bardzo ważne w celu utrzymania jak najwyższej efektywności działania oraz przetwarzania jak największej ilości energii słonecznej na prąd. Warstwa kurzu, nawet mniejsza niż 1 mm grubości, może zablokować część promieniowania słonecznego, uniemożliwiając tym samym dotarcie do ogniw w celu wytworzenia energii. Badania wykazały, że czyszczenie paneli słonecznych może znacznie zwiększyć produkcję energii, a tym samym zwiększyć ich wydajność.

Usługę czyszczenia paneli fotowoltaicznych przeprowadzamy za pomocą mobilnego systemu do mycia wodą demineralizowaną IONIC TRION. Rozwiązanie TrionTM to 3-stopniowy system Reach & Wash® Odwróconej Osmozy i Dejonizacji. Zastosowanie wody demineralizowanej zapewnia uniknięcie powstania nieestetycznych plam i zacieków. W dodatku, wykorzystanie tej metody nie wymaga użycia skrobaka, środków chemicznych lub późniejszego suszenia czyszczonej powierzchni.

Zalecamy cykliczne czyszczenie paneli PV co najmniej dwa razy w roku:

wiosną – po okresie jesienno-zimowym warto usunąć z instalacji zalegające liście, naloty spowodowane sadzą z kominów. Przy okazji można sprawdzić, czy niskie temperatury i duża wilgotność (groźba delaminacji) nie doprowadziły do uszkodzeń modułów słonecznych;

jesienią – po okresie letnim, w którym zapylenie może być szczególnie duże, np. po żniwach na terenach wiejskich.

Używamy narzędzi takich jak filtry, szczotki stałe lub obrotowe, wysięgniki modułowe lub teleskopowe, a przy większych powierzchniach specjalnie dostosowane podnośniki samochodowe.

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych przez profesjonalistów z zachowaniem odpowiednich odstępów czasu i dbałością o bezpieczeństwo, może nieść jedynie korzyści:
wyeliminowanie strat w uzysku mocy
usunięcie lub zapobiegnięcie uszkodzeniom paneli
przyspieszenie zwrotu z inwestycji
przedłużenie żywotności paneli
działanie z korzyścią dla estetyki instalacji

Instalacja fotowoltaiczna ma za zadanie przynieść inwestorowi uniezależnienie od podwyżek cen prądu,
a tym samym zauważalne oszczędności w jego domowym budżecie.

Od Ciebie zależy z jaką efektywnością będzie pracowała Twoja instalacja fotowoltaiczna. Jeżeli masz brudne panele na dachu – to najzwyczajniej możesz tracić! Sprawdź to – skontaktuj się z nami, zrobimy Ci bezpłatną wycenę. Nawet do 15% więcej produkcji z tej samej instalacji po umyciu.
Takie są efekty.